Uchwała Rady Gminy Czarna Dąbrówka
nr XXXI/253/06

z dnia 31 stycznia 2006 r.

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

obrębu Kotuszewo (z wyłączeniem działki nr 38/4 i części działki nr 41)


Na podstawie art.20 w związku z art.1, art.3 ust.1, art.4 ust.1 i 3, art.7, art.14, art. 15, art.16 ust. 1, art.17, art.19, art. 29, art.34 i art.35, ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 717, z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1587) i art.18 ust.2 pkt 5, art.40 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz.1591, z późniejszymi zmianami).


Rada Gminy Czarna Dąbrówka uchwala co następuje


§ 1. Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu Kotuszewo (z wyłączeniem działki nr 38/4 i części działki nr 41) w granicach określonych w uchwale Nr XI/95/2003 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 28 października 2003 r. o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Czarna Dąbrówka, zmienionej uchwałą Nr XXIV/24/2005 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 30 marca 2005 r. o zmianie Uchwały nr XI/95/03 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 28 października 2003 roku, uchwałą Nr XXVII/226/05 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 9 września 2005 r. o uzupełnieniu Uchwały nr XI/95/03 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 28 października 2003 roku oraz XXIV/205/04 z dnia 30 marca 2005r. oraz uchwałą Nr XXVIII/234/05 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 2 listopada 2005 r. o zmianie Uchwały nr XI/95/03 Rady Gminy Czarna Dąbrówka z dnia 28 października 2003 r.


Przepisy ogólne

§ 2. Ilekroć w uchwale jest mowa o:

  1. "ustawie" - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 roku, Nr 80, poz. 717 z późn. zm.),
  2. "rozporządzeniu" - należy przez to rozumieć rozporządzenie z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymaganego zakresu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2003 roku, Nr 164, poz. 1587 z późn. zm.),
  3. "planie" - należy przez to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu Kotuszewo (z wyłączeniem działki nr 38/4 i części działki nr 41) stanowiący przedmiot niniejszej uchwały.

§ 3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obrębu Kotuszewo (z wyłączeniem działki nr 38/4 i części działki nr 41) stanowiący przedmiot niniejszej uchwały jest zgodny z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Czarna Dąbrówka uchwalonego uchwałą Nr IV/26/2002 Rady Gminy Czarna Dąbrówka, z dnia 30 grudnia 2002 r. , zmienionego uchwałą Nr XVI/140/2004 Rady Gminy Czarna Dąbrówka, z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Czarna Dąbrówka.

§ 4. Integralną część uchwały stanowi rysunek planu (załącznik nr 1) wraz wyrysem ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Czarna Dąbrówka z oznaczeniem granic obszaru objętego projektem planu wykonanego na :

  1. mapie w skali 1:2000 - załączniki nr 1a i 1b
  2. mapie w skali 1:5000 - załącznik nr 1

§ 5. Rada Gminy rozstrzyga w następujących sprawach:

  1. o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu, zgodnie z załącznikiem nr 2 do uchwały,
  2. o sposobie realizacji, zapisanych w planie, inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy, oraz zasadach ich finansowania, zgodnie z przepisami o finansach publicznych, zgodnie z załącznikiem nr 3 do uchwały.

§ 6. Przedmiot, charakter oraz układ ustaleń w treści uchwały.

  1. Podstawową jednostką planistyczną, wyodrębnioną z obszaru opracowania w celu określenia przeznaczenia i zasad zagospodarowania jest "teren".
  2. Ustalenia planu obejmują:
    1. ustalenia dla całości obszaru opracowania, dotyczące wszystkich wyodrębnionych terenów, określające:
      • określenie zakresu spraw regulowanych planem lub spraw wyłączonych spod jego regulacji,
      • objaśnienie użytych w planie określeń, skrótów i symboli oraz sposobu oznaczania i systematyki wyodrębnionych terenów,
      • zestawienie wspólnych dla wszystkich albo dla większości wyodrębnionych terenów ustaleń, w celu wyjaśnienia zasad ich tworzenia oraz odwołania się do przepisów wprowadzających wymogi uregulowania określonych ustaleń,
    2. ustalenia dla poszczególnych terenów, stanowiące kompletne i jednoznaczne określenie przeznaczenia i dopuszczalnych form użytkowania danego terenu, w tym zasady obejmujące nakazy, zakazy, dopuszczenia i ograniczenia w zagospodarowaniu terenu, w rozumieniu Art. 15 ustawy.
  3. Ustalenia dla poszczególnych terenów zapisane są w "kartach terenu":
    1. ustalenia dla terenów, które posiadają to samo przeznaczenie i zasady zagospodarowania, zapisane są wspólnie w kartach zbiorczych, oznaczonych w sposób jednoznacznie identyfikujący zbiór terenów, których dana karta dotyczy; każdy taki teren swoje ustalenia posiada tylko w jednej karcie zbiorczej,
    2. ustalenia dla terenów, które posiadają niepowtarzalne ustalenia, lub których istota dla kształtowania ładu przestrzennego wymaga odrębnego potraktowania, zapisane są osobno w kartach indywidualnych.

Ustalenia dla całości obszaru opracowania

§ 7. Obszar opracowania planu stanowi powierzchnię ok. 451 ha, w granicach określonych na ww. załączniku graficznym nr 1.

§ 8. Wprowadza się następujący porządek tekstu planu, uwzględniający podział terytorialny obszaru planu oraz przeznaczenie wyodrębnionych terenów, poprzez zastosowanie poniższego schemat oznaczeń:

  1. Obszar opracowania planu obejmuje obręb Kotuszewo zlokalizowany na terenie Gminy Czarna Dąbrówka, oznaczony symbolem 29.

  2. Na obszarze planu wyodrębniono liniami rozgraniczającymi 63 tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania, których przeznaczenie podstawowe odpowiada niżej wymienionym funkcjom, stanowiącym jednostki systematyzacyjne pośredniego poziomu, oznaczone symbolami składającymi się z 1 do 3 liter, zgodnie z poniższym wykazem:

  3. Tereny, stanowiące podstawową jednostkę planu, wydziela się dla obszarów o jednolitym przeznaczeniu i sposobie zagospodarowania. Tereny posiadają niepowtarzalny, składający się z trzech znaków symbol, który jest określony w następujący sposób:
    1. dla terenów, których ustalenia zapisane zostały w karcie zbiorczej symbol składa się z 1 litery, stanowiącej pierwszy znak symbolu i dwóch cyfr,
    2. dla terenów, których ustalenia zapisane zostały w karcie indywidualnej symbol składa się z 3 cyfr.

§ 9. Zestawienie wspólnych ustaleń dla wyodrębnionych terenów.

  1. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.

    1. Brak informacji historycznych dotyczących wsi. W ewidencji WZK znajduje się dom mieszkalny nr 2 oraz obiekty archeologiczne: najcenniejsze to cmentarzysko kurhanowe kultury łużyckiej oraz cmentarzysko kultury pomorskiej i osada kultury łużyckiej.
    2. Obiekty i tereny chronione i warunki ich ochrony:
      1. na podstawie wpisu do rejestru zabytków.
        Strefa W.I. pełnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej Obszar stanowisk archeologicznych o własnej formie krajobrazowej wraz ze strefą ochrony krajobrazowej ujętych w rejestrze zabytków i w ewidencji organu właściwego w zakresie ochrony dóbr kultury ze wskazaniem do wpisu do rejestru zabytków. Ustala się zakaz prowadzenia działalności inwestycyjnej związanej z pracami ziemnymi bądź przekształceniem krajobrazu. W przypadku zamiaru zmiany funkcji terenu, przeprowadzania prac porządkujących czy pielęgnacyjnych teren inwestor zobowiązany jest uzyskać pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który każdorazowo określi zakres i warunki prowadzenia tych prac. (Nr strefy, Nr w ewidencji WKZ AZP, Funkcja chronologia kultura archeologiczna, Nr rejestrowy zabytku); 8, 10-34/3, Cmentarzysko kurhanowe kultury łużyckiej, Do wpisu;
      2. na podstawie wpisu do gminnej ewidencji zabytków. Są to obiekty powstałe przed 1945 rokiem, które zachowały cechy charakterystyczne z okresu powstania. Dotyczy to: zabudowy mieszkaniowej i gospodarczej w obrębie historycznych układów wiejskich przysiółków i zagród samotniczych, budynków murowanych, drewnianych o konstrukcji szachulcowej, ceglanych, kamiennych. Zaleca się:
          • zachować bez zmian zewnętrzną formę (formę dachu, ścian, otworów okiennych i drzwiowych, detal architektoniczny),
          • projekt ewentualnej rozbudowy z zachowaniem elementów j. w. uzgodnić z Woj. Urzędem Ochrony Zabytków w Gdańsku Delegatura w Słupsku.
          Wykaz obiektów w ewidencji konserwatorskiej: KOTUSZEWO budynek mieszkalny nr 2 (mur., pocz XXw.).
          Strefa W.II. częściowej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej. Obszar stanowisk archeologicznych ujętych w ewidencji organu właściwego w zakresie ochrony dóbr kultury. Ustala się obowiązek przeprowadzenia, dla wszystkich inwestycji lokalizowanych w strefie, archeologicznych badań ratowniczych wyprzedzających proces zainwestowania terenu, po zakończeniu których teren może być trwale zainwestowany. Zakres archeologicznych badań ratowniczych każdorazowo określa inwestorowi Wojewódzki Konserwator Zabytków w wydanym pozwoleniu. Ustala się obowiązek wystąpienia inwestora do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie pozwolenia na badania z 2-miesięcznym wyprzedzeniem w celu umożliwienia wykonania archeologicznych badań ratowniczych oraz zsynchronizowania robót inwestycyjnych z badaniami. (Nr strefy, Nr w ewidencji WKZ AZP, Funkcja chronologia kultura archeologiczna); 28, 10-34/73, Cmentarzysko kultury pomorskiej;
          Strefa W.III. ograniczonej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej. Obszar stanowisk archeologicznych ujętych w ewidencji organu właściwego w zakresie ochrony dóbr kultury. Ustala się obowiązek przeprowadzenia, dla wszystkich inwestycji lokalizowanych w strefie, interwencyjnych badań archeologicznych w formie nadzoru archeologicznego prowadzonego w trakcie realizacji inwestycji, po zakończeniu których teren może być trwale zainwestowany. W przypadku ujawnienia w trakcie powadzenia prac ziemnych stanowisk archeologicznych o istotnych walorach poznawczych ustala się konieczność przeprowadzenia archeologicznych badań ratowniczych. Zakres niezbędnych do wykonania badań archeologicznych każdorazowo określa inwestorowi Wojewódzki Konserwator Zabytków w wydanym pozwoleniu. Ustala się obowiązek powiadomienia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w terminie nie krótszym niż dwa tygodnie przed przystąpieniem do prac o zamiarze ich rozpoczęcia. (Nr strefy, Nr w ewidencji WKZ AZP, Funkcja chronologia kultura archeologiczna); 87, 10-34/4, Osada kultury łużyckiej; 91, 10-34/6, Osada kultury łużyckiej;

  2. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.

    1. Ustala się zakaz stosowania jaskrawych kolorów przy pracach elewacyjnych (kolorystyka naturalna).
    2. Wprowadza się następujące ustalenia co do kształtowania przestrzeni publicznej dla nośników reklamowych. Ustala się zakaz sytuowania nośników reklamowych o powierzchni reklamowej przekraczającej 1 m2 na ścianach budynków mieszkalnych.

  3. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Gabaryty zabudowy - wysokość zabudowy -
    1. ustalenie wysokość zabudowy, występujące w kartach zbiorczych i indywidualnych (w ustaleniach dla poszczególnych terenów), oznacza odległość mierzoną od poziomu gruntu przy głównym wejściu do budynku do kalenicy dachowej tego budynku,
    2. ustalenie dopuszczalna liczba kondygnacji, występujące w kartach zbiorczych i indywidualnych (w ustaleniach dla poszczególnych terenów), oznacza liczbę kondygnacji naziemnych budynku,
    3. określenie 0,5 kondygnacji, występujące w kartach zbiorczych i indywidualnych (w ustaleniach dla poszczególnych terenów), oznacza poddasze użytkowe.

  4. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

    1. Dopuszczalna wielkość działek Ustalenie dopuszczalnej wielkości działek, występujące w kartach zbiorczych i indywidualnych (w ustaleniach dla poszczególnych terenów), dotyczy tylko działek wydzielonych po uchwaleniu przedmiotowego planu.
    2. Dopuszczalna szerokość frontu działek Ustalenie dopuszczalnej szerokości frontu działek, występujące w kartach zbiorczych i indywidualnych (w ustaleniach dla poszczególnych terenów), dotyczy tylko działek wydzielonych po uchwaleniu przedmiotowego planu.

  5. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy.

    Nakazy, zakazy, dopuszczenia i ograniczenia w zagospodarowaniu terenów wynikające z położenia w sąsiedztwie sieci infrastruktury i urządzeń technicznych. Odległość zabudowy od osi nowoprojektowanych sieci napowietrznych SN: 30kV - 10,0 m; 15kV - 7,5 m.

  6. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

    1. Elektroenergetyka. Budowa stacji transformatorowych realizowana w miarę występujących potrzeb, zgodnie ze wskazaniami zakładu energetycznego.
    2. Zaopatrzenie w wodę. Realizacja sieci wodociągu wiejskiego w miarę postępujących potrzeb i możliwości finansowych gminy.
    3. Odprowadzenie ścieków. Realizacja sieci kanalizacji sanitarnej w miarę postępujących potrzeb i możliwości finansowych gminy.

  7. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy :

Ustalenia dla poszczególnych terenów

§ 10. Ustala się następujące przeznaczenie oraz zasady zabudowy i zagospodarowania terenów na obszarze obrębu 29 - Kotuszewo, Gminy Czarna Dąbrówka, zapisane w poniższych kartach terenu:


1. KARTY ZBIORCZE

[29-L01-ZL : 29-L19-ZL]
Ustalenia dla grupy 19 terenów o łącznej powierzchni 305,1045 ha , oznaczonych symbolami od 29-L01-ZL do 29-L19-ZL:

  1. Przeznaczenie terenu: ZL. Las.

  2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

  3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Teren zadrzewić gatunkami zgodnymi z miejscowymi warunkami siedliskowymi i klimatycznymi. Na terenie prowadzić zrównoważoną gospodarkę leśną zgodną z obowiązującymi przepisami.

  4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.

    Obiekty i tereny chronione i warunki ich ochrony:

    1. na podstawie wpisu do rejestru zabytków. Na terenie L01 znajduje się Strefa pełnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej /obiekty przewidziane do wpisu do rejestru zabytków/ (ustalenia w § 9).
    2. na podstawie wpisu do gminnej ewidencji zabytków. Na terenie L01 znajduje się Strefa częściowej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej (ustalenia w § 9). Na terenie L01 znajdują się Strefy ograniczonej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej (ustalenia w § 9).

  5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.

    Wprowadza się następujące ustalenia co do kształtowania przestrzeni publicznej dla obiektów małej architektury.

  6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

  7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

  8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

  9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

  10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

    1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

    2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

    3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


    [29-M01-RM : 29-M03-RM]
    Ustalenia dla grupy 3 terenów o łącznej powierzchni 1,7382 ha , oznaczonych symbolami od 29-M01-RM do 29-M03-RM:

    1. Przeznaczenie terenu: RM. Teren zabudowy zagrodowej.

    2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

    3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

        1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
        2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

    4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

    5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

    6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

      1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
      2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
      3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 30,00 %;
      4. Gabaryty zabudowy :
        1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
        2. wysokość zabudowy:
          • nie większa niż: 9,0 metrów;
          • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
      5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

    7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

    8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

      Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;

    9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

    10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

      1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
      2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

    11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

      1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
      2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego
      3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
      4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
      5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
      6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
      7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

    12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

    13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


    [29-R01-R : 29-R14-R]
    Ustalenia dla grupy 14 terenów o łącznej powierzchni 117,8807 ha , oznaczonych symbolami od 29-R01-R do 29-R14-R:

    1. Przeznaczenie terenu: R. Teren rolniczy.

      1. Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Zabudowa zagrodowa wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną dla jej obsługi. Zasady lokowania zabudowy zagrodowej określone są przepisami odrębnymi.
      2. Struktura zabudowy. Zabudowa wolnostojąca.

    2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

    3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

        1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka)(dotyczy zabudowy zagrodowej).
        2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej (dotyczy zabudowy zagrodowej).

    4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej.

      Obiekty i tereny chronione i warunki ich ochrony - na podstawie wpisu do rejestru zabytków. Na terenie R14 znajduje się Strefa pełnej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej /obiekty przewidziane do wpisu do rejestru zabytków/ (ustalenia w § 9).

    5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

    6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

      1. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu:
        1. nie większa niż: 30,00 %;
        2. dotyczy zabudowy zagrodowej.
      2. Udział powierzchni biologicznie czynnej:
        1. nie mniejszy niż: 30,00 %;
        2. dotyczy zabudowy zagrodowej.
      3. Gabaryty zabudowy :
        1. szerokość elewacji frontowej:
          • nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
          • dotyczy zabudowy zagrodowej.
        2. wysokość posadowienia:
          • nie większa niż: 9,0 metrów;
          • dotyczy zabudowy zagrodowej.
        3. wysokość zabudowy:
          • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
          • dotyczy zabudowy zagrodowej.
      4. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.) - dotyczy zabudowy zagrodowej.

    7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

    8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

      Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;

    9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy.

        1. Dopuszcza się przebieg urządzeń infrastruktury technicznej.
        2. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami (dotyczy zabudowy zagrodowej).

    10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

      1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach działki (dotyczy zabudowy zagrodowej).

    11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

      1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
      4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych (dotyczy zabudowy zagrodowej).
      7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek (dotyczy zabudowy zagrodowej).

    12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

    13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


    [29-W01-WS : 29-W04-WS]
    Ustalenia dla grupy 4 terenów o łącznej powierzchni 7,7757 ha , oznaczonych symbolami od 29-W01-WS do 29-W04-WS:

    1. Przeznaczenie terenu: WS. Wody powierzchniowe śródlądowe.

    2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

    3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

    4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

    5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

    6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

    7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

    8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

    9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Wzdłuż brzegów cieku lub zbiornika wodnego należy zostawić pas terenu o szerokości 5 m wolny od zabudowy i nasadzeń, w celu prowadzenia prac modernizacyjnych i konserwatorskich.

    10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

      1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

      2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

      3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


      [29-Z01-ZLZ : 29-Z03-ZLZ]
      Ustalenia dla grupy 3 terenów o łącznej powierzchni 3,8519 ha , oznaczonych symbolami od 29-Z01-ZLZ do 29-Z03-ZLZ:

      1. Przeznaczenie terenu: ZLZ. Teren przeznaczony do zalesienia.

      2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

      3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Teren zadrzewić gatunkami zgodnymi z miejscowymi warunkami siedliskowymi i klimatycznymi. Na terenie prowadzić zrównoważoną gospodarkę leśną zgodną z obowiązującymi przepisami.

      4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

      5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych.

        Wprowadza się następujące ustalenia co do kształtowania przestrzeni publicznej dla obiektów małej architektury.

      6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

      7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

      8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

      9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

      10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

        1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

        2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

        3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.

        2. KARTY INDYWIDUALNE

        [29-001-KDD]
        Ustalenia dla terenu 29-001-KDD o powierzchni 3,6031 ha:

        1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
          Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

        2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

        3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

        4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

        5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

        6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

        7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

        8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

        9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

        10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

          1. Parametry techniczne drogi

            1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym.
            2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
            3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

        11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

        12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

        13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


        [29-002-Z]
        Ustalenia dla terenu 29-002-Z o powierzchni 1,4530 ha:

        1. Przeznaczenie terenu: Z. Teren zieleni.

        2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

        3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Pozostawić w stanie naturalnym.

        4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

        5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

        6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

        7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

        8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

        9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Dopuszcza się przebieg urządzeń infrastruktury technicznej.

        10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

          1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-003-KDL]
          Ustalenia dla terenu 29-003-KDL o powierzchni 5,7206 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDL. Droga nr: DP-1739G. Droga publiczna - droga lokalna.
            Forma zagospodarowania terenu komunikacyjnego:

            1. Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

              • kategoria drogi: Droga powiatowa.
              • klasa drogi: Droga lokalna.
              • numer drogi: 1739G
            2. Relacja drogi. Kozy-Kotuszewo

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak na rysunku planu.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1193G relacji Chlewnica-Mikorowo-Kozin.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-004-KDD]
          Ustalenia dla terenu 29-004-KDD o powierzchni 0,0827 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
            Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-005-KDD]
          Ustalenia dla terenu 29-005-KDD o powierzchni 1,5624 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
            Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym oraz 10 m na styku z terenem 012.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-006-KDD]
          Ustalenia dla terenu 29-006-KDD o powierzchni 0,3713 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
            Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-007-KDD]
          Ustalenia dla terenu 29-007-KDD o powierzchni 0,4578 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
            Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym oraz 10 m na styku z terenami 009 i 010.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-008-MN]
          Ustalenia dla terenu 29-008-MN o powierzchni 1,6001 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
            Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

              1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
              2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

            1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
            2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
            3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
            4. Gabaryty zabudowy :
              1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
              2. wysokość zabudowy:
                • nie większa niż: 9,0 metrów;
                • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
            5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

            1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
            2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

            1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
            2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

            1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
            2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
            3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
            4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
            5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
            6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
            7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-009-MN]
          Ustalenia dla terenu 29-009-MN o powierzchni 1,5891 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
            Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

              1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
              2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

            1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
            2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
            3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
            4. Gabaryty zabudowy :
              1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
              2. wysokość zabudowy:
                • nie większa niż: 9,0 metrów;
                • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
            5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

            1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
            2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

            1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
            2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

            1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
            2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
            3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
            4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
            5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
            6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
            7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-010-MN]
          Ustalenia dla terenu 29-010-MN o powierzchni 1,6140 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
            Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

              1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
              2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

            1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
            2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
            3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
            4. Gabaryty zabudowy :
              1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
              2. wysokość zabudowy:
                • nie większa niż: 9,0 metrów;
                • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
            5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

            1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
            2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

            1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
            2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

            1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
            2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
            3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
            4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
            5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
            6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
            7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-011-MN]
          Ustalenia dla terenu 29-011-MN o powierzchni 0,2579 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
            Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

              1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
              2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

            1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
            2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
            3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
            4. Gabaryty zabudowy :
              1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
              2. wysokość zabudowy:
                • nie większa niż: 9,0 metrów;
                • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
            5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

            1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
            2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

            1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
            2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

            1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
            2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
            3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
            4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
            5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
            6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
            7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-012-MN]
          Ustalenia dla terenu 29-012-MN o powierzchni 2,3948 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
            Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

              1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
              2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

            1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
            2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
            3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
            4. Gabaryty zabudowy :
              1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
              2. wysokość zabudowy:
                • nie większa niż: 9,0 metrów;
                • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
            5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

            1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
            2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

            1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
            2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

            1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
            2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
            3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
            4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
            5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
            6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
            7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-013-KDD]
          Ustalenia dla terenu 29-013-KDD o powierzchni 0,1017 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
            Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Parametry techniczne drogi

              1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - 10 m.
              2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
              3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Do drogi gminnej.

          11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

          12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

          13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


          [29-014-Z]
          Ustalenia dla terenu 29-014-Z o powierzchni 0,4209 ha:

          1. Przeznaczenie terenu: Z. Teren zieleni.

          2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

          3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Pozostawić w stanie naturalnym.

          4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

          5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

          6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

          7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

          8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

          9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Dopuszcza się przebieg urządzeń infrastruktury technicznej.

          10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

            1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

            2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

            3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


            [29-015-KDD]
            Ustalenia dla terenu 29-015-KDD o powierzchni 0,0743 ha:

            1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
              Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

            2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

            3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

            4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

            5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

            6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

            7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

            8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

            9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

            10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

              1. Parametry techniczne drogi

                1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym.
                2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
                3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Z droga powiatową nr 1739G relacji Kozy-Kotuszewo.

            11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

            12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

            13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


            [29-016-Z]
            Ustalenia dla terenu 29-016-Z o powierzchni 0,4495 ha:

            1. Przeznaczenie terenu: Z. Teren zieleni.

            2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

            3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Pozostawić w stanie naturalnym.

            4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

            5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

            6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

            7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

            8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

            9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Dopuszcza się przebieg urządzeń infrastruktury technicznej.

            10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

              1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

              2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

              3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


              [29-017-KDD]
              Ustalenia dla terenu 29-017-KDD o powierzchni 0,3168 ha:

              1. Przeznaczenie terenu: KDD. Droga publiczna - droga dojazdowa.
                Oznaczenie terenu komunikacyjnego :

              2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

              3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Nie ustala się.

              4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

              5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

              6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

              7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

              8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

              9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Nie ustala się.

              10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

                1. Parametry techniczne drogi

                  1. Szerokość drogi w liniach rozgraniczających - Jak w stanie istniejącym.
                  2. Zagospodarowanie pasa drogowego, przekrój drogi. Jedna jezdnia dwupasowa.
                  3. Warunki powiązania i dostępności w stosunku do dróg i terenów przyległych. Przez drogi leśne do drogi gminnej.

              11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

              12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Jak w stanie istniejącym do czasu przebudowy.

              13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


              [29-018-MN]
              Ustalenia dla terenu 29-018-MN o powierzchni 0,2015 ha:

              1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
                Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

              2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

              3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

                  1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
                  2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

              4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

              5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

              6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

                1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
                2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
                3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
                4. Gabaryty zabudowy :
                  1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
                  2. wysokość zabudowy:
                    • nie większa niż: 9,0 metrów;
                    • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
                5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

              7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

              8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

                1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
                2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

              9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

              10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

                1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
                2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

              11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

                1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
                2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
                3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
                4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
                5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
                6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
                7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

              12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

              13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


              [29-019-MN]
              Ustalenia dla terenu 29-019-MN o powierzchni 1,3093 ha:

              1. Przeznaczenie terenu: MN. Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
                Inne dopuszczalne przeznaczenie terenu. Budynki gospodarcze i garaże wolnostojące, usługi nieuciążliwe (handel detaliczny, rzemiosło usługowe), infrastruktura techniczna dla obsługi funkcji mieszkaniowej i funkcji towarzyszących.

              2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

              3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego.

                  1. Architektura obiektów nowoprojektowanych nawiązująca do form regionalnych (bryła, materiał, detal, kolorystyka).
                  2. Na teren wprowadzić zadrzewienia i zakrzewienia o funkcji izolacyjno-ozdobnej.

              4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

              5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

              6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

                1. Określenie linii zabudowy - nieprzekraczalna linia zabudowy. Jak na rysunku planu.
                2. Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki lub terenu - nie większa niż: 30,00 %;
                3. Udział powierzchni biologicznie czynnej - nie mniejszy niż: 50,00 %;
                4. Gabaryty zabudowy :
                  1. szerokość elewacji frontowej - nie mniejsza niż: 8,0 metrów;
                  2. wysokość zabudowy:
                    • nie większa niż: 9,0 metrów;
                    • dopuszczalna liczba kondygnacji, nie większa niż: 1,5 ;
                5. Geometria dachu. Dach dwu lub wielospadowy (22-50 st.)

              7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

              8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym.

                1. Dopuszczalna wielkość działek nie mniej niż: 1000 m2;
                2. Dopuszczalna szerokość frontu działek nie mniej niż: 20 m;

              9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Zasięg uciążliwości dla środowiska prowadzonej działalności gospodarczej winien być bezwzględnie ograniczony do granic obszaru, do którego inwestor posiada tytuł prawny, a znajdujące się w nim pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi winny być wyposażone w techniczne środki ochrony przed tymi uciążliwościami.

              10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu.

                1. Powiązanie terenu z zewnętrznym układem komunikacyjnym. Dojazd z drogi publicznej.
                2. Przestrzenne zasady tworzenia terenów parkingowych i miejsc postojowych w granicach terenu. Zapewnić miejsca postojowe w granicach każdej działki.

              11. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną.

                1. Elektroenergetyka. Z sieci elektroenergetycznej niskiego lub średniego napięcia.
                2. Zaopatrzenie w wodę. Z wodociągu wiejskiego.
                3. Odprowadzenie ścieków. Do kanalizacji sanitarnej. Do czasu podłączenia do kanalizacji sanitarnej przewiduje sie zastosowanie indywidualnych rozwiązań utylizacji ścieków (zbiorniki bezodpływowe z wywozem ścieków do oczyszczalni za pośrednictwem specjalnych jednostek).
                4. Odprowadzenie wód opadowych. Do gruntu lub kanalizacji deszczowej.
                5. Zaopatrzenie w gaz. Za pośrednictwem dystrybucji gazu butlowego lub z gazociągu niskiego ciśnienia.
                6. Zaopatrzenie w ciepło. Indywidualne sposoby zaopatrzenia w ciepło z preferencyjnym zastosowaniem paliw ekologicznych.
                7. Utylizacja odpadów stałych. Po segregacji według grup asortymentowych na wysypisko śmieci. Wywóz za pośrednictwem specjalnych jednostek.

              12. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

              13. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.


              [29-020-Z]
              Ustalenia dla terenu 29-020-Z o powierzchni 1,0118 ha:

              1. Przeznaczenie terenu: Z. Teren zieleni.

              2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego. Nie ustala się.

              3. Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego. Pozostawić w stanie naturalnym.

              4. Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej. Nie ustala się.

              5. Wymagania wynikające z potrzeb kształtowania przestrzeni publicznych. Nie ustala się.

              6. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Nie ustala się.

              7. Granice i sposoby zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych, a także narażonych na niebezpieczeństwo powodzi oraz zagrożonych osuwaniem się mas ziemnych. Nie ustala się.

              8. Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym. Nie ustala się.

              9. Szczególne warunki zagospodarowania terenów oraz ograniczenia w ich użytkowaniu, w tym zakaz zabudowy. Dopuszcza się przebieg urządzeń infrastruktury technicznej.

              10. Zasady obsługi komunikacyjnej terenu. Nie ustala się.

                1. Zasady obsługi terenu przez infrastrukturę techniczną. Nie ustala się.

                2. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenów. Nie ustala się.

                3. Stawka procentowa, na podstawie której ustala się opłatę, o której mowa w art. 36 ust. 4. ustawy : ustalenia w § 9.

                § 11. Zobowiązuje się Wójta Gminy Czarna Dąbrówka do:

                1. przedłożenia Wojewodzie Pomorskiemu niniejszej uchwały wraz z załącznikami oraz dokumentacją prac planistycznych w celu oceny jej zgodności z przepisami prawnymi, w ciągu 7 dni od dnia jej podjęcia,
                2. publikacji uchwały na stronie internetowej gminy.

                § 12. Ponadto zobowiązuje się Wójta Gminy Czarna Dąbrówka do umożliwienia każdemu wglądu do planu oraz otrzymania z niego wyrysów i wypisów na zasadach określonych w art. 30 ust. 2 ustawy.

                Przepisy końcowe

                § 13. Uchwała wchodzi w życie z upływem 30 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego z wyjątkiem §11, który wchodzi w życie z dniem podjęcia uchwały.

                Przewodniczący
                Rady Gminy Czarna Dąbrówka